Досить!

Гендерно зумовлене насильство

В рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей в партнерстві з Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine продовжуємо інформаційний дайджест, присвячений темі домашнього та гендерно зумовленого насильства.

☝🏼 Сьогодні акцентуємо увагу саме на гендерно зумовленому насильстві - що це, з ким трапляється та що з ним робити?

📌 Гендерно зумовлене насильство (gender-based violence) вважається одним з найпоширеніших порушень прав людини. Це насильство, яке вчиняється щодо людини через її приналежність до певної статі.


Найчастіше від гендерно зумовленого насильства страждають саме жінки. Одна з найголовніших причин цього — гендерна нерівність у суспільстві, де чоловіки зловживають своєю владою щодо жінок.

Згідно з Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, до гендерно зумовленого насильства належать:
🔺 фізичне насильство;
🔺 психологічне;
🔺 сексуальне;
🔺 економічне;
🔺 домашнє;
🔺 переслідування;
🔺 зґвалтування;
🔺 сексуальне домагання;
🔺 каліцтво жіночих геніталій;
🔺 примусова стерилізація;
🔺 примусовий аборт;
🔺 примусовий шлюб;
🔺 злочини в ім’я так званої честі;
🔺 насильство в інституційному середовищі;
🔺 насильство у воєнних, конфліктних та постконфліктних ситуаціях;
🔺 торгівля людьми;
🔺 гендерна дискримінація.

Також гендерно зумовлене насильство має свої особливості:
1️⃣ Це проблема 21 століття актуальна для всіх країн світу — немає жодної країни, де ця проблема була б розв’язана
2️⃣ Перейшла зі сфери “приватності” у публічну сферу, тобто особисте стало політичним, тому розв’язується на державному рівні
3️⃣ Може пояснюватися «культурою» - наприклад, так звані “вбивства честі”, які трапляються в таких країнах як Єгипет, Ємен, Пакистан, Туреччина та інших
4️⃣ Необхідні спільні зусилля дослідницького, політичного, громадського і медіа середовищ, аби подолати цю проблему

Якщо людина потерпає від якогось із видів гендерно зумовленого насильства, обов’язково треба звертатися за допомогою. Про це не потрібно мовчати! Тільки активна життєва позиція кожної людини та суспільна підтримка протидії гендерно зумовленому насильству допоможе викорінити це явище з нашого життя!
Довідково: Програма WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей впроваджується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#ПрямуємоРазом #WEACT #іншажінка #divergentwoman #скажидосить #зустрічідляжінок
Публікації