Досить!

Як розпізнати насильство

В рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей продовжуємо наш інформаційний дайджест. Сьогодні спілкуємся про те, як розпізнати насильство.

Ми не будемо говорити про те, як розпізнати фізичне насильство, адже, сподіваємось, ти розумієш, що будь-який фізичний вплив на тебе — неприпустимий.

Поговоримо про економічне насильство, яке зазвичай важко діагностувати та визначити його межі, особливо – тому, хто став жертвою такого насильства.

Економічне насильство – один з елементів встановлення влади й контролю однією людиною над іншою.

Як розпізнати:
🔹 Перебирання на себе функції «чоловіка-годувальника».
🔹 Контроль всієї фінансової інформацї та обмеження доступу до неї, наприклад, брехня чоловіка про реальні статки.
🔹 Перешкоджання освіті і зайнятості жінки.
🔹 Контроль за її грішми або витратами і майном, наприклад, прохання довести на що саме жінка витрачає гроші.
🔹 Контроль за доступом до економічних ресурсів, наприклад, відмова в доступі до банківських карток, навіть якщо гроші на них належать жінці; заборона розпоряджатися своєю власністю.
🔹 Перешкоджання придбанню економічних активів, наприклад, всі великі покупки робляться на ім’я чоловіка.
🔹 Перешкоджання використанню власних ресурсів, наприклад, розподіл витрат за принципом «ми витратимо спочатку твоє, а потім кожен своє»; примусове вилучення ресурсів; крадіжка чи продаж без відома власника.
🔹 Усунення чоловіка від економічної участі в житті родини, наприклад, жінка сплачує рахунки, купує їжу й одяг, оплачує медичні витрати, борги, іпотеку тощо, а коли ресурсів не вистачає, змушена просити у чоловіка. У такій ситуації чоловік весь час підкреслюватиме, що саме зроблено за його кошти, а основні заробітки витрачатиме на власний розсуд.
🔹 Провокування економічних витрат, наприклад, примус до непотрібних покупок або псування чи руйнування майна і речей, які належать жінці.
🔹 Відмова виплачувати аліменти, приховування реальної заробітної плати.

Якщо щось із цього списку виявилось тобі знайомим в твоїх теперішніх стосунках, не зволікай — поговори про це з людиною, якій ти довіряєш.

Не мовчи, твоє життя — твої правила!

Довідково: Програма WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей впроваджується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаслення за фінансової підтримки Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом #WEACT #іншажінка #divergentwoman #скажидосить #зустрічідляжінок
Публікації