Досить!

Знімаємо рожеві окуляри, поки вони не розбилися склом всередину

Знімаємо рожеві окуляри, поки вони не розбилися склом всередину, і читаємо про реальну ситуацію в країні.
Ми готуємо вас до того, що може статися в процесі розлучення і після нього. Не факт, що воно таки трапиться саме з вами, але ... Попереджений - значить озброєний!

АДВОКАТИ
Багато хто думає, що адвокат - це людина, яка візьме за руку і вирішить всі ваші проблеми на шляху до правосуддя.
Але на практиці, це зовсім не так. Більшість адвокатів треба постійно шпиняти, що б вони хоч щось робили, а деяких доводиться тягнути, як валізу без ручки, бо гроші вже сплачено, а повернути їх найчастіше неможна.
Є аферисти, є безглузді, є вузьколобі чи продажні, які зливають інформацію опонентам.
Дійсно хороших адвокатів, які роблять свою справу, знають як її робити і ніколи не зрадять клієнта - дуже мало. А ось гонорар у них зовсім не маленький і не кожному по кишені.

ПОЛІЦІЯ
Ще одна проблема - бездіяльність і байдужість поліції. Вони повинні працювати і допомагати, але... як то кажуть, "кому я винен - ​​усім прощаю".
Отже знайте, поліція вам нічого не винна. Зате вони будуть зовсім не проти "увігнати в борги" вас. Кумівство та корупцію в цій структурі поки що ніхто не відміняв.
Насильників і неадекватів серед поліцейських теж не мало, адже вони звичайні люди зі своїми дитячими травмами і тарганами.
Хоча періодично зустрічаються співробітники, серце яких ще не встигло зачерствіти, а руки і душа чисті, і вони дійсно прийшли на службу, що б змінити ситуацію в країні на краще. Але ... "палки в колесах" застрягають і завжди є хтось зверху, кому такі "нєжєнки" не вигідні.

СУДДІ
Судова система - це окрема тема, яка позбавлена ​​будь-якої логіки і вкрита великим шаром багатовікової корупції.
Рідко зустрічаються адекватні вершителі доль, які вивчають досконально матеріали справи і розбираються в психології сімейного життя, дитячій психології і таких термінах, як абьюзер, нарцис, реактивне насильство, постравматичний стресовий розлад тощо. Особливо погано справи йдуть в тих випадках, де присутній батьківський кіднепінг і відчуження. А приховані доходи аліменщиків вони не бачать сенсу шукати, тому що дітям і мінімалки вистачить.
Судді часто не враховують всі ці деталі, дотримуючись виключно недосконалих статей, особистих переконань, або кількості нулів в конверті.

ОРГАНИ ОПІКИ
Тут взагалі все погано. Хто вже стикався з даними соціальним органом, звернув увагу на вік і розмір корони співробітників.
Вони чимось нагадують бабусь під під'їздом, у яких більшість симпатичних мам - повії, а симпатичні тата - "о боже, какой мужчина!" (навіть якщо він мудак).
Ці "мудрі" жінки вважають, що мають повне право кричати, грубіянити, маніпулювати і навіть шантажувати вас. Вони будуть заявляти, що діють виключно в інтересах дітей, але це занадто далеко від істини. Найчастіше широта їх душі варіюється від дрібних хабарів, до великих квартир дітей-сиріт, за яких нікому постояти.
Але і тут трапляються добрі феї, які щиро намагаються допомогти. Хоча, як показує практика, на довго вони на своїх місцях не затримуються.

ВИКОНАВЧА СЛУЖБА
Ці загадкові люди повинні працювати, як Чіп і Дейл, які поспішають на допомогу, адже завданням державної виконавчої служби є СВОЄЧАСНЕ, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених ЗАКОНОМ.
Що ж на ділі? Борги по аліментах накопичуються, тому що виконавець "не може знайти боржника", виконання судових рішень затягується і іноді виявляється "неможливим" з необ'єктивних причин, зате блискавично виписуються штрафи, придумуються якісь "доповнення" до судових рішень, а неробочі дні раптом стають робочими за хорошу подяку.
Є дуже показовий досвід негайного виконання рішення суду по відібранню дитини і поверненню до другого з батьків, де виконавці заворушилися лише після десятка дзвінків начальникам, депутатам і заступнику Міністра.
Байдужість і корупція тут відчуваються найсильніше.
Чіп і Дейл вже не ті ...

ПСИХОЛОГИ І МЕДІАТОРИ
З цими "помічниками" в сімейних процесах так само варто бути вкрай обережними і не довіряти повністю.
Деякі "фахівці" видають довідки, навіть не бачачи клієнта, продають висновки про стан психічного нездоров'я, намагаються "домовитися" при наявності насильства в сім'ї та під час медіації кричать на жінок, які постраждали від шлюбу з абьюзером, звинувачуючи їх в невмінні прощати, бо вони просто повинні "заради дітей" почати спілкуватися з чоловіком, який протягом декількох років займався психологічним, а потім і фізичним насильством.
Виникає питання, чи мають право такі "фахівці" працювати з жертвами насильства і особливо з дітьми, якщо для них реальний стан дитини та її психологічні травми не мають значення, а середні тілесні на жінці не дуже-то і важливий аргумент для обмеження від спілкування з насильником.

Звичайно, не все так страшно і сумно, як ми описали, тому що це "всього лише" досвід сотні матерів України і, можливо, іншим щастить більше.
Але це гіркий досвід і про нього не можна мовчати.

Хочете, що б ваші права дотримувалися - не чекайте на диво! Беріть в руки сімейний і кримінальний кодекси, Конституцію, Конвенції з прав людини і дітей, і вивчайте!
Читайте про досвід інших "постраждалих" від недосконалості системи, вчіться на чужих помилках.
І ні в якому разі HE МОВЧІТЬ, якщо порушують ваші права. Якщо ви будете сидіти мовчки, склавши руки, ніхто не дізнається про вашу проблему і змін не відбудеться.
Час знімати рожеві окуляри і брати все в свої руки!

У цьому тексті досвід багатьох жінок, зібраний за кілька років в Україні.
А як було у вас?

#немовчи #зупининасильство #стопкіднеппінг

За даними сторінки ГО "Публічний контроль"
Публікації