Досить!

Стамбульська конвенція

Сьогодні наш інформаційний дайджест в рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей присвячуємо шляху України до ратифікації Стамбульської конвенції.
Отже, що таке Стамбульська конвенція❓

Це Конвенція Ради Європи про запобігання домашньому насильству, насильству проти жінок та боротьбу з цими явищами. Вона визначає насильство проти жінок порушенням прав людини та формою дискримінації і пропонує системні та контрольовані стратегії викорінення цих явищ.

Конвенцію відкрили для підписання 11 травня 2011 року в Стамбулі. Першою ратифікувала Конвенцію Туреччина 12 березня 2012 року.


На сьогоднішній день Конвенція постійно відкрита до підписання будь-якою країною світу. Її ратифікували вже 36 країн світу.

Україна, одна з країн-авторок Конвенції, підписала Конвенцію 7 листопада 2011 року.

Шлях до її ратифікації виявився не простим:
➡️14 листопада 2016 року питання ратифікації Конвенції виносив на розгляд депутатів президент України Петро Порошенко. Але депутатська більшість не захотіла розглядати ратифікацію через те, що Конвенція містить «норми, які не прийнятні для українського суспільства і української духовності».
➡️ 7 грудня 2019 року Петро Порошенко вдруге закликав депутатів винести на засідання Верховної Ради питання про ратифікацію Конвенції.
➡️ 14 травня 2020 року петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції на сайті президента України набрала понад 25 тисяч голосів.
➡️ Президент України Володимир Зеленський у відповідь на це пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Конвенції. Водночас свої пропозиції мало надати Міністерство закордонних справ та Міністерство соціальної політики.
➡️ 23 липня уряд заявив, що готовий внести на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції.
➡️ 8 березня 2021 року відбувся черговий Марш жінок у Києві, Херсоні, Харкові, Запоріжжі, Полтаві, Краматорську, Львові, Івано-Франківську, де основною вимогою була ратифікація Стамбульської конвенції.
➡️ Петиція щодо ратифікації Конвенції (друга за рахунком) знову набрала необхідні 25 тисяч голосів.
➡️ 18 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції.
➡️ 20 червня 2022 року конвенцію ратифіковано.
➡️ 21 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Важливість цього кроку — беззаперечна, адже Стамбульська конвенція — перший законодавчо закріплений інструмент, котрий «створює вичерпну законодавчу рамку та підхід до боротьби з насильством проти жінок» та сфокусований на запобіганні домашньому насильству, захисті постраждалих та провадженні судових справ над обвинувачуваними злочинцями.

Довідково: Програма WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей впроваджується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом #WEACT #іншажінка #divergentwoman #скажидосить #зустрічідляжінок
Публікації