Досить!

Фонд народонаселення ООН в Україні

Сьогодні в рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей продовжуємо наш інформаційний дайджест — розповідаємо про головного партнера нашого проєкту — Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine.


Фонд народонаселення ООН був створений в 1969 році для сприяння гендерній рівності, репродуктивному здоров’ю та розширенню можливостей молоді.

Сьогодні разом із партнерами UNFPA працює у 150 країнах, а в Україні – з 1997 року.
Головна місія Фонду полягає в створенні світу, де кожна вагітність бажана, кожні пологи безпечні, а потенціал кожної молодої людини реалізований.

Основні принципи:
🤝 Ми ведемо з метою
🤝 Ми пропагуємо безпеку та гідність
🤝 Ми просуваємо рівність
🤝 Ми нікого не залишаємо позаду

В Україні Фонд працює для:
🔸 створення умов, у яких кожна молода людина може реалізувати свій потенціал, вести здоровий спосіб життя, знати свої репродуктивні права та вести активне громадське життя;
🔸 проведення кампаній з питань сексуального та репродуктивного здоров'я для покращення доступу до послуг охорони здоров'я та підвищення їх якості, особливо для молоді;
🔸 боротьба з ґендерними стереотипами в суспільстві (через ЗМІ, обов’язкове навчання державних службовців щодо гендерного мейнстрімінгу, удосконалення національної гендерної політики та антидискримінаційна експертиза шкільних підручників);
🔸 надання інформації та послуг постраждалим від ґендерного насильства шляхом створення кризових центрів, підтримки роботи мобільних груп психосоціальної підтримки, надання експертної підтримки та підвищення загальної обізнаності суспільства.

У 2018 році відома телеведуча та меценат Марія Єфросиніна стала Почесним послом UNFPA в Україні.

У 2019 році UNFPA ініціював створення першої в Україні бізнес-коаліції, яка стимулює її зусилля щодо просування гендерної рівності та запобігання домашньому насильству. На кінець 2021 року вже 40 компаній приєдналися до Альянсу і зобов’язалися досягти до 2025 року наступного:
✔️ Впроваджувати гендерно-чутливі підходи в роботу компаній, створювати умови для гідної праці та рівного працевлаштування, проводити політику, дружню до сім’ї;
✔️ Сприяти попередженню домашнього насильства та встановленню нульової толерантності до всіх його форм;
✔️ Розвивати та сприяти співпраці для розширення прав жінок, гендерної рівності та встановлення нульової терпимості до домашнього насильства.

Представництво UNFPA в Україні працює над розбудовою суспільства, вільного від гендерних стереотипів та насильства. Це допоможе покращити життя кожного українця та сприятиме економічному зростанню країни.

Довідково: Програма WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей впроваджується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом #WEACT #іншажінка #divergentwoman #скажидосить #зустрічідляжінок
Публікації