ШВК. Зустрічі, заходи та події

Виступ на радіо NRJ (ENERGY) Дмитра Миха та Марини Куркач

19.10.2020 відбувся виступ на радіо NRJ (ENERGY) провідного інспектора Кременчуцького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» Дмитра Миха та координаторки Штабу волонтерів Кременчука від ГО Інша Жінка / Divergent Woman, волонтера пробації Марини Куркач (Марина Куркач)

Тема ефіру: Пробація, волонтерство та взаємодопомога.

Фрагмент виступу:

Пробація - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Пробація не лише контролює поведінку правопорушників, залишених судом у суспільстві, але й надає їм необхідні консультації і підтримку, які допомогають змінити поведінку і не вчиняти в подальшому правопорушень. За багато років існування пробація довела ефективність покарань без позбавлення волі для певних категорій правопорушників закону.

Про «Центр пробації» ми дізналися від членкині нашої громадської організації «Інша Жінка» Катерина Омельченко, яка являється волонтером пробації. Сам термін нам був незнайомим, тож занурившись у пошук інформації, ми вирішили запросити у студію телеканалу Кременчук в ефір рубрики «Відверто про Волонтерство» Катерину Омельченко та Яна Бабенко, начальника Кременчуцького районного відділу з питань пробації.

Про такі Державні установи потрібно говорити частіше та давати змогу суспільству розуміти їхню діяльність. Робота Центру пробації є дійсно важливою справою, як для всієї громади, так і для кожної людини, яка має право виправити свої помилки та зрозуміти, що скоєння правопорушень - не єдиний шлях у житті, якими би важкими не були іноді обставини.

Після ефіру з Яною та Катериною, як координатори штабу волонтерів, ми з Инна Бутенко, уклали договір про провадження волонтерської діяльності з Кременчуцьким районним відділом філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області в особі начальника Бабенко Яни Володимирівни. До нас приєдналася адвокат та медіатор Юлия Байдуж (Yulia Bayduzh), з якою ми розпочали співпрацювати по питанню медіації. Тож, об’єднавшись ми знайшли оптимальний варіант взаємодії у здійсненні волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, у трьох основних напрямках: Пробація-Психологічна допомога-Медіація.

Протягом місяця співпраці Штаб волонтерів Кременчука з Кременчуцьким районним відділом філії Державної установи "Центр пробації", відбулося три зустрічі волонтера пробації Инна Бутенко у наданні психологічної допомоги неповнолітнім підобліковим. Під час спілкування Інна проаналізувала особистість підлітків, визначила пріоритетні напрями роботи з ними, виявила причину труднощів, які виникають у неповнолітніх та спільно з ними склала план подальшої роботи, домовившись про періодичність і тривалість зустрічей задля отримання позитивних змін.

Також, за участі представників органів прокуратури, уповноважених органів з питань пробації м. Кременчука відбулася робоча зустріч з Юлією Байдуж, - медіатором та волонтером пробації. Було здійснено обговорення проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Головна мета програми відновлення - дати дитині другий шанс, ресоціалізувати її та запобігти вчиненню повторних правопорушень, адже, як свідчить практика, суворе покарання не є запорукою того, що така людина виправиться. Тільки завдяки налагодженій співпраці прокурорів, медіаторів, працівників органів пробації і психологів можливо досягти позитивних результатів.

Ми завжди підтримуємо тих, хто допомагає іншим. На сайті Штабу завжди можна побачити регулярні звіти про роботу працівників Кременчуцького районного відділу філії Державної установи "Центр пробації".

Небайдужість та будь-яка допомога може змінити долю людини, яка оступилася, та врятувати від наслідків нових злочинів багатьох людей.

Тому, якщо Ви бажаєте стати волонтером пробації, будемо раді Вас бачити за адресою: м. Кременчук, вул. Лікаря О.Богаєвського, буд. 10/30. Докладніше - https://www.divergentwoman.com/tpost/7yf3z9snl8-zaproshumo-do-spvprats-volonterv-probat

Висловлюємо вдячність Валерия Егорова за запрошення та за вирішення усіх організаційних питань.#ШВК #ПробаціяКременчук #ШтабволонтерівКременчука #ІншаЖінка #ВолонтериПробації