ШВК. Корисна інформація. Новини

Соціальна допомога дітям ФОПІВ

За інформацією Економічна правда,

Кабмін вирішив надати додаткову допомогу ФОПам та безробітним, у яких є маленькі діти - ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років - 2 218 гривень.

Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.
Хто може отримати допомогу?

За інформацією Мінсоцполітики, фінансову підтримку від держави можуть отримати ФОПи, а також малозабезпечені сім’ї, які мають дітей до 10 років.

"Люди втрачають засоби для існування. Тому ми пропонуємо додаткові програми соціальної підтримки для сімей з дітьми в період карантину", - заявила очільниця відомства Марина Лазебна. 
Претендувати на доплати можуть ФОПи, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку. При цьому у них не повинно бути заборгованості по сплаті ЄСВ протягом року. 
"Після погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради, яке, я впевнений, обов’язково станеться, понад 300 тисяч родин фізичних осіб - підприємців зможуть отримати таку допомогу", - заявив президент Володимир Зеленський.
"Щодо соцдопомоги безробітнім батькам, то попередньо вони повинні бути офіційно зареєстровані в Центрі зайнятості. Зараз це можна зробити онлайн, наприклад через застосунок "Дія". За урядовими підрахунками, допомогу на дітей можуть отримати близько 100 тисяч родин", - йдеться у повідомленні.

Ця держпідтримка не призначається, якщо сім’ї вже отримують виплати за програмою "Муніципальна няня".

Скільки виплачуватимуть? 

Відповідно до постанови Кабміну, додаткова підтримка надається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму. Зокрема, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років - 2 218 гривень.
А середньомісячна допомога для малозабезпеченої сім’ї із неповнолітніми дітьми становить від 2 800 до 3 020 гривень.

За даними Мінсоцполітики, виплати фінансуватимуться із Фонду боротьби з коронавірусом. 

Як оформити допомогу?

Як уточнили ЕП у Мінцифрі, послуга буде доступна з 6 травня на порталі "Дія" у розділі "Пенсії, пільги та допомога".

"Треба заповнити форму і додати певні документи. За три дні буде оброблена інформація управлінням соціального захисту і будуть перераховані кошти на картки підприємців", - пояснила Марина Лазебна.
До заяви потрібно додати копії паспорта та ІПН, а також свідоцтва про народження дитини.
"Допомога виплачуватиметься на час карантину та впродовж одного місяця після його скасування. Тобто щонайменше у травні та червні", - йдеться у повідомленні.

Станом на 13 травня 2020 року, за інформацією прес-служби виконавчого органу Кременчуцької міської ради, від кременчуцьких підприємців надійшло 239 заяв на отримання допомоги на дітей віком до 10 років

На сьогоднішній день ЦНАП Кременчука прийняв 239 заяв від фізичних осіб-підприємців першої та другої групи платників єдиного податку на отримання допомоги на дітей віком до 10 років у зв’язку з карантином через вірус COVID-19. Із них, 153 заяви по Автозаводському району, 86 - по Крюківському району.

Про це на засіданні штабу з наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації повідомила директор департаменту соціального захисту та питань АТО виконкому міської ради Марина Доценко.

Ця допомога має виплачуватися відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №329. Наразі фахівці структурного підрозділу встановлюють програмне забезпечення, отримане з Міністерства соціальної політики України, для розрахунку та подальшої виплати таких допомог.

Що стосується виплат пенсій за травень місяць, то воно здійснюється встрок згідно з існуючими графіками.