Блоги Інших

Антикризовий бізнес. Як бізнесу навчитися заробляти в умовах невизначеності?

Антикризовий бізнес. Як бізнесу навчитися заробляти в умовах невизначеності?

В мене є для вас ще декілька порад, на які варто звернути увагу, аби зважено та спокійно діяти далі, приймаю ефективні рішення для вашого проекту.

По-перше, прийміть неминуче. Кризи - це природньо. Вони відбуваються постійно та мають циклічний характер. До того ж, Україна зараз проживає не одну а декілька криз: медичну, інформаційну та економічну. І ви не можете на це ані вплинути, ані змінити це. Медичну кризу ми всі бачимо неозброєним оком ще з початку березня (чого тільки варта постійна зміна міністрів цієї галузі). Економічна криза ще не так відчутна, проте вже незабаром нас накриють наслідки змін та суттєвих зменшень фінансових потоків у державі. Інформаційна криза - це той інформаційний шум, що створюється навколо різних проектів, підтоплюючи іх, і без цього важке, існування. І сюди ж можу віднести кризу довіри до багатьох ЗМІ, публікація яких вже неможливо довіряти. А отже, ми ще менше розуміємо, що насправді відбувається.

По-друге, вам потрібно зрозуміти, за що люди готові платити саме зараз. Криза та карантин змінили багато в нашому житті, проте дещо залишається незмінним. І люди все ще готові платити вам за те, що ви знайдете гарне рішення для вирішення їм проблем чи питань. Тож, шукайте. Є багато успішних прикладів переформатування бізнес-проектів. Наприклад, кав'ярні та ресторани, що почали доставляти їжу; фотографи, що почали проводити он-лайн фотосесії, і такі сесії з'явилися у багатьох відомих осіб; з'явились он-лайн садочки, школи та навіть аніматори, які готові займатися з вашою дитиною, поки ви працюєте відділено; навіть психологи вийшли в он-лайн простір з тими інструментами, що у докарантинний час вважалися виключно офф-лайновими.

По-третє, треба бути швидше за інших. Зараз усі компанії знаходяться приблизно на одному рівні. І гарна новина в тому, що ті кейси, які виникають у вашої компанії, абсолютно також виникають у інших. Ті задачі, що ставить перед нами 2020 рік, ще ніхто не вирішував. І якщо ще 2019 році малі та великі компанії були на різних рівнях, конкурувати не могли, то 2020 рік зрівняв дуже багато відмінностей, насправді. І перемога буде за найшвидшим та найгнучкішим, а не за найкрупнішим, як це було завжди.   

Хто ігнорував відому цитату Білла Гейтса "Якщо вас немає в інтернеті сьогодні, завтра вас не буде на ринку", за перший тиждень карантину залишився без бізнесу. Це реальність.

Бізнес минулих років базувався на досвіді та репутації. Тепер ваша база — не досвід, а адаптивність, вміння швидко прийняти правильне рішення в нових умовах невизначеності. Пам'ятаєте, як за Дарвіном: виживає не найсильніший і не найрозумніший, а той, хто швидше за всіх адаптується до ситуації.

Змінюйтесь, пристосовуйтесь, шукайте, дійте прямо зараз!
Блог Ганни Тимофієнко