ШВК. Звітність

Про проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»

Відновне правосуддя - це процес, під час якого всі сторони - учасники конкретного правопорушення зустрічаються для колективного вирішення питання: що робити з наслідками правопорушення та їх впливом на майбутнє. Понад рік в Україні реалізується пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» , який розпочався на базі системи надання безоплатної правової допомоги у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях.
За рік роботи довів свою ефективність та у квітні 2020 року був поширений на всю Україну.
Механізм реалізації Проєкту обговорили сьогодні працівники Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Автозаводського, Крюківського та Кременчуцького районних відділів філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області.

В.о. директора Кременчуцького місцевого центру БВПД Ірина Пушкаревська зазначила умови застосування програми? а саме:

- наявність потерпілої сторони – фізичної особи, який кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;
- якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості;
- визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
- наявність згоди неповнолітнього і потерпілого на участь у Програмі.
вчиненя неповнолітнім.

Також було обговорено функції системи безоплатної правової допомоги, зокрема регіональних центрів та вимоги до адвокатів, які виступають у ролі посередників.

Про діяльність органів пробації спрямовану на ресоціалізацію неповнолітніх поінформувала учасників начальник Автозаводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області Інна Гребенюк. Працівник органу пробації проводить оцінку ризиків і потреб неповнолітнього, складає проєкт індивідуального плану роботи з неповнолітнім і контролює виконання заходів, а також інформує прокурора і координатора про результати виконання.

Учасники заходу обговорили подальшу роботу, в умовах карантинного режиму, з особами які перебувають на обліку у відділах.

За даними сторінки Кременчуцький місцевий центр з надання БВПД

#ШВК #ПробаціяКременчук #Штабволонтерів #ІншаЖінка #ВолонтериПробації