ШВК. Ініціативи та соціальні проєкти
Потрібна допомога

Проєкт «Коробка Хоробрості» Збір іграшок для дітей з онкозахворюваннями

У житті кожного настають моменти, які вимагають зібрати всю волю в кулак і зважитися на щось непросте, але дуже важливе. У маленьких підопічних фонду "Намалюй щастя" такі моменти трапляються набагато частіше, ніж у їх здорових однолітків. Саме тому дітям з онкозахворюваннями необхідна особлива підтримка. Кожен новий день в лікарні готує їм нові випробування і, лише подолавши їх, дитина отримує шанс на одужання.

НЕ ТАК СТРАШНО

Найбільша частина страхів маленьких пацієнтів пов'язана з відвідуванням маніпуляційного кабінету. Там їм роблять уколи, пункції та перев'язки, ставлять катетери. Незрозумілі і часто болючі процедури лякають, а негативний досвід може сформувати у дитини страх лікарів та медичних втручань на довгі роки і, можливо, на все життя.

Проект "Коробка хоробрості" - це спосіб зробити необхідні процедури менш лякаючими, допомогти дитині відволіктися від пов'язаних з ними негативних емоцій.
Кожен раз, виходячи з кабінету, в якості нагороди за мужність та терпіння маленький пацієнт зможе вибрати іграшку з прозорої коробки. Це і є Коробка хоробрості.

Вибираючи іграшки на свій смак, дитина переключає увагу з тільки що прожитого болю та дискомфорту на радість від подарунку. Як результат, після відвідування процедурного кабінету в пам'яті залишаються позитивні емоції. Тому наступного разу дитина відчуває вже не тривогу, а очікування нагороди за проявлену витримку.

НАША "КОРОБКА ХОРОБРОСТІ"

Фонд "Намалюй щастя" реалізовує проект "Коробка хоробрості" на базі онкогематологічних відділень лікарень, яким фонд надає системну допомогу. У рамках проекту в маніпуляційних кабінетах цих лікарень уже встановлені коробки з іграшками для дітей.

З вашою участю ми зробимо лікарняне життя маленьких пацієнтів яскравішим та радіснішим. Це важливо, адже лікування ефективне лише в тому випадку, коли дитина не втрачає оптимізму та волі до перемоги над хворобою.

Коробки потребують постійного наповнення, тому участь кожного так важлива.

ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ?

В коробки хоробрості не можна покласти ламкі, м'які та дерев'яні іграшки, а також іграшки з великою кількістю дрібних деталей, заколки та косметику.

Найкраще підійдуть:
- машинки;
- фігурки героїв мультфільмів;
- конструктор LEGO;
- невеликі ляльки;
- м'ячики;
- пазли;
- розмальовки.

Усі іграшки мають бути новими і в упаковках, так як у пацієнтів онкологічних відділень ослаблений імунітет, і їм може нашкодити навіть домашній пил.Сторінка волонтера Тетяни Ященко - https://www.facebook.com/nechvolod.tet