ШВК. Корисна інформація. Новини

3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Ніколи не вважала цю дату святом, це день підтримки і поваги. Тому вкотре хочу нагадати про Закон України № 2249 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 р.

Цим документом вносяться зміни в 37 законів України, в положеннях яких слова "інвалід", "дитина-інвалід" і "інвалід війни" замінено відповідно словами "особа з інвалідністю", "дитина з інвалідністю" та "особа з інвалідністю внаслідок війни".

Таким чином, Закон приводить норми чинного законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Крім того, вводячи у вжиток термін "особа з інвалідністю", перш за все, акцент робиться на Людину, а не на її інвалідність.

Зрозуміти чому більшість звичних слів стали некоректними і неприйнятними, сподіваюсь із часом вистачить бажання у кожного.

Чому варто відмовитись від слів: обмежені можливості, інвалід, аутист, сліпий, вади, ДЦПшнік, глухий, карлик і ін., доступною мовою тут - https://bf.in.ua/

#Почуй_Тишу_Соціальний_проєкт
#Штаб_волонтерів_Кременчука
#іншажінка