ШВК. Корисна інформація. Новини

Цифрові рішення Мінцифри для осіб з інвалідністю

Ми створюємо рівні цифрові можливості для всіх українців. У міжнародний день людей з інвалідністю хочу привернути увагу до цифрових рішень Мінцифри, з якими ми хочемо полегшити життя кожному.


Створено Раду з питань цифрової доступності для осіб з інвалідністю. Мінцифра відреагувала на звернення відповідних асоціацій. Рада стане своєрідним посередником між громадянами та державою.

Скоро запускаємо Дія.Безбар’єрність — розділ з послугами для людей, які найбільше потребують допомоги: люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні люди та інші. На платформі можна буде швидко дізнатися, яку підтримку надає держава, куди звертатися та що для цього потрібно. Все про пільги, свої права, інструкції з працевлаштування, програми перепрофілювання.

Проєкт ініційований першою леді
Олена Зеленська
в рамках її ініціативи про безбар‘єрність. Запускаємо проєкт за підтримки UNDP (ПРООН).

До кінця 2020 року плануємо запуск освітнього серіалу «Цифрові можливості для людей з інвалідністю» з перекладом жестовою мовою та наступного року — серіали про безбар’єрність: «Безбар'єрна грамотність» і «Держава без бар’єрів» за підтримки UNDP (ПРООН) та Уряду Данії.

Україна отримає фінансування на електронні та інклюзивні сервіси для вразливих груп у рамках програми «Підтримка DIA» від Уряду Швеції та ПРООН.

Запустили на порталі Дія онлайн-послуги, які можна отримувати, не виходячи з дому: комплексну послугу
єМалятко
для новоспечених батьків, послуги для бізнесу, будівельні послуги.

На платформі Дія.Цифрова освіта вже доступні 11 освітніх серіалів жестовою мовою: «Електронний підпис», «Базові цифрові навички» та інші.

Цифрова трансформація повинна бути доступною для всіх.

За даними сторінки Михайло Федоров