Досить!

30 листопада об 11:00 відбудеться громадська акція «Відчинимо правду про насильство»

30 листопада об 11:00 під Офісом президента України відбудеться громадська акція «Відчинимо правду про насильство», яка завершиться ходою до Верховної Ради України. Ми прийдемо, аби запитати у президента та парламенту, чому вони й досі не виконали своєї обіцянки і не ратифікували Стамбульську конвенцію проти насильства.

Півтора року тому, 5 червня 2020 року, президент України Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Проте обіцянку він й досі не виконав, попри те, що уряд уже передав документ в ОПУ.

Рівно 10 років тому Україна підписала Стамбульську конвенцію проти насильства, проте на сьогодні вона не ратифікована українським парламентом. Таке зволікання коштує надто дорого — тисяч людських життів.

Поряд з російсько-українською війною у нас триває війна за зачиненими дверима сотень тисяч домівок, де потерпілими здебільшого стають діти, підлітки, жінки, люди літнього віку й люди з інвалідністю. Згідно із результатами соціологічного дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з Нью Імідж Груп, 1,5 млн українців стали жертвами жорстокого поводження у побуті, але майже половина з них не зверталися до правоохоронних органів.

В Україні побутує уявлення, що домашнє насильство відбувається в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Однак практика свідчить, що родина, у якій відбувається насильство, може здаватися, на перший погляд, добропорядною. Проте зачинені двері можуть приховувати різні види насильства — фізичне, сексуальне, психологічне й економічне.

Досить миритися з таким станом речей! Час відчинити правду про насильство та зробити його видимим!

Нагадаємо, Стамбульська конвенція:

  • задає стандарт реагування на гендерне насильство і зобов’язує державу дотримуватися його.
  • гарантує покращення системи реагування на насильство: шелтери, кризові кімнати, захист дітей-свідків насильства, навчені соціальні працівники.
  • зобов’язує державу звітувати про реагування на насильство. Воно більше не буде приватною справою.
  • гарантує проведення комплексних заходів для запобігання насильству.

Вона бореться з коренем проблеми.

Захищає всіх постраждалих від домашнього насильства, зокрема й чоловіків, дітей та літніх людей.

Закликаємо всіх небайдужих вийти проти насильства!
Акція ініційована коаліцією громадських організацій «Україна – за Стамбульську конвенцію»

Для координації — пишіть у месенджер сторінки Громадської експертної ради з гендерних питань при МФО Рівні можливості.

#відчинимоПРАВДУпро_насильство
#вийдиПРОТИнасильства
#СтамбульськаКонвенція
#ДеСтамбулка
Наші новини