Блоги Інших

Що таке впевненість? Право бути собою

Інколи право просто бути. До тих пір, поки ми живемо в полоні хибних переконань, будемо жити чужими рішеннями, а не власними бажаннями і мріями.

Важко навіть згадати скільки важливих «ні» я не сказала за своє життя. Я часто хотіла здаватися кращою ніж є, хотіла усім сподобатись, я боялася бути самотньою. Часто погоджувалась з речами, які руйнували мене, спотворювали… Колись при розмові з психологом (!) я зрозуміла, що я втрачаю себе, СЕБЕ СПРАВЖНЮ. Саме того дня в мене з’явився список моїх «ні» завжди, якою б ця відмова, здавалося б, не була важкою.

1. НІ НАСИЛЛЮ! Насильства фізичного я, хвала Богові, ніколи не відчувала на собі і ніколи нікому не дам такої можливості. НІ насиллю психологічному : «ти дурна, мала, ти ніхто, та що ти можеш, та яка з тебе директорка, твоя українська слабенька, ти смішна на підборах, зніми це - що ти на себе надягла, сумніваюсь що в тебе щось вийде, ти істеричка.
Ніхто. Ніколи більше. Не має права. Навіть якщо я не готую над смачний борщ чи не все вдається на роботі.

2. НІ СТЕРЕОТИПАМ. Жінки мають працювати на «жіночих» роботах, їх місце на кухні, жінка за кермом- мавпа з гранатою, вийти заміж до 19-ти років в перший же рік народити потім ще, бо треба двоє чи троє; жінкам не місце у владі - що вона там «нарішає», сиділа б дома з дітьми. Всі жінки мають готувати борщ, прати і вишивати хрестиком. Не матюкатися, Боже збав - ти ж жінка, ходити на йогу чи якийсь фітнес і так далі…..
Все це можна і треба, тільки якщо тобі це в задоволення, якщо хтось не робить так то це НОРМАЛЬНО! Я нормальна і життя в мене нормальне, якщо я хоть щось з цього не роблю чи навпаки роблю!

3. НІ ТОКСИЧНИМ ЛЮДЯМ - всі хто просто витрачає мій час чи будь який мій ресурс, всі хто мене не цінує, не підтримує, звинувачує в тому що надворі дощ, що в мене не такий килим в вітальні чи надто яскрава плитка в ванній, хто радить кого любити кого ні, з ким дружити, коли мені народжувати чи краще вести справи в бізнесі - я говорю НІ та допобачення!

4. НІ НЕЯКІСНИМ РЕЧАМ! Життя коротке - мені немає часу на те щоб витрачати його на те, що не наповнює, а спустошує : погані концерти, погані книги- не моя проблема, що хтось письменник так собі; ні не потрібним нудним зустрічам, ні ресторанам де не смачно чи не гостинно….

5. НІ ЗНЕВІРІ, РОЗЧАРУВАННЯМ!
Не вірю в те, що за чорним немає білого. Шлях до звершень неможливий без розчарувань. Вони дають досвід, укріплюють волю і відшліфовують майстерність. Головне – не те, що ти упав, головне – чи зміг ти піднятися і гідно йти далі.

Я ВИБИРАЮ СЕБЕ, можу дозволити собі бути не зручною для оточуючих, дозволяю собі бути не ідеальною, допускати помилки і вчитися на них, йти не туди і потім повертатися - це все я. Я людина, я жінка, я жива, Я СПРАВЖНЯ!

#дозволяюсобібутисправжньою
#іншажінка
#ясправжня
Блог Надії Одношевної