ШВК. Корисна інформація. Новини

Про виплату пенсій та соціальних допомог на період карантину

На період карантину пенсії та державні соціальні допомоги будуть перепризначені автоматично.

Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” врегульовано питання продовження виплати на період карантину всіх пенсій і допомог людям, в яких на цей час припадає перекомісія МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності і перепризначення (продовження) пенсій та допомог на новий період, без заяв та без будь-яких документів.

Після закінчення терміну дії карантину або обмежувальних заходів орган соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду здійснить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги або пенсії на підставі поданої особою заяви (результатів переогляду медико-соціальної експертизи) та необхідних документів.

Як відбуватиметься виплата пенсій?
2 квітня 2020 року Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, розпочав фінансування пенсій. На пенсійні виплати спрямовано 1 млрд 596 млн гривень.

Як закликає Міністерство соціальної політики України: "Шановні пенсіонери! Без нагальної потреби не виходьте з дому, не ризикуйте своїм здоров’ям і життям"

Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату: пенсію буде зараховано на ваш рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ „Укрпошта”, пенсії доставлять листоноші додому.

Про відкритий лист-звернення Міністра соціальної політики Марини Лазебної до керівників уповноважених банків, через які проводиться виплата пенсій, грошової допомоги
Марина Лазебна: з метою забезпечення дотримання установлених на державному рівні правил карантину, убезпечення найбільш уразливих категорій населення від зараження гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та надання їм можливості залишатися вдома, закликаю вас:

 інформувати клієнтів, які є одержувачами пенсій, грошової допомоги через поточні рахунки в банку, про те, що вони повинні дотримуватись установлених правил карантину та не виходити з дому без нагальної потреби;

 інформувати своїх клієнтів, зокрема, шляхом надсилання смс-повідомлень, про роботу систем дистанційного обслуговування та можливості дистанційної плати за товари і послуги, в тому числі житлово-комунальні, не виходячи з дому;

надавати одержувачам пенсій, грошової допомоги інформаційну підтримку у проведенні дистанційної оплати житлово-комунальних послуг;
сприяти поширенню практики безготівкових/електронних розрахунків серед одержувачів пенсій та грошової допомоги.

Міністерство соціальної політики та Пенсійний фонд України готові долучитися до співпраці із зазначених ініціатив.

Інформацію взято з офіційної сторінки Міністерства соціальної політики України у ФБ (клікай та переходь прямо зараз)