Блоги Інших

Жінки та бізнес. Нам всім вигідно, аби жінки розвивали власний бізнес

Нещодавно у нас з Ганною Тимофієнко відбувся ефір в групі ФБ Бізнес-інкубатор для ПІДТРИМКИ бізнесу в Кременчуці (переглянути та доєднатися до групи можна, просто клікнувши на її назву) про жіноче підприємництво і чому нам всім терміново треба його розвивати

У мене з цього приводу вже давно сформована позиція, що жіноче підприємництво, економічна самостійність і незалежність наших жінок врятує:

- економіку країни (в цифрах: лише у 18% жінок України зосереджені в руках економічні ресурси, при тому, що жінок в Україні, за різними оцінками, приблизно 55-57%). А це значить - існує цілий резерв найрозумніших, найперспективніших, найвідповідальніших жінок, які зможуть організувати нові робочі місця, створити соціально орієнтований бізнес і керувати процесами в будь-яких сферах - здоров'я, життя і психіку самої жінки (тут завжди піднімаю питання про домашнє / побутовому насильстві (не тільки фізичному, а й моральному, яке вбиває особистість), про всілякі історії, в яких жінки терплять, а не живуть повноцінним життям)

- сім'ї від руйнування. Стереотип мислення: він - годувальник, я - красива, вже давно застарів, як пейджер. У родині обидва можуть заробити, обидва можуть помити посуд, обидва можуть сидіти з дітьми і вчити уроки. Оба. Можуть. Але чи хочуть? Хоча саме це допомагає уникнути побутових сварок і забезпечити фінансову стабільність сім'ї. Та й тим для розмов значно додається, коли у чоловіка та жінки є своя робоча життя, інтереси, події, ввечері завжди є новини, якими хочеться ділитися.

Питання економічної самостійності жінок - це також питання забезпечення нормальних умов життя тих, хто вирощує дітей самотужки. За деякими даними, в нашій країні одиноких жінок-матерів - більше 70%.

Жінки ПОВИННІ заробляти.
Жінки МОЖУТЬ заробляти.
Жінки БУДУТЬ заробляти.

Саме тому я ініціювала проект Бізнес-інкубатору для розвитку жіночих ініціатив та зараз займаюся розвитком жіночого підприємництва в місті. І так, ми закрили набір в школу бізнесу для жінок. І вже зараз створюємо нову історію для 25 учасниць, імена яких ви можете дізнатися на сайті Бізнес-інкубатору за посиланням 
Блог Юлії Цибульської