Інша Жінка. Корисна інформація

Закон про декрет для татусів пройшов слухання у комітеті

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради схвалив законопроєкт про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною. Йдеться про законопроєкт № 3695, який пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону України «Про відпустки». Ідеться до документ про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку.

«Цим законопроєктом ми пропонуємо чоловікам можливість брати відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 днів і урівнюємо права жінок та чоловіків, адже у чинному законодавстві право батька на відпустку для догляду за дитиною розуміється як «похідне» від права матері. Трудове законодавство надає цілий ряд нібито «пільг» для жінок, які насправді ще більше посилюють нерівність. Мова йде про скорочену тривалість робочого часу та додаткові дні відпустки для жінок із дітьми. Хоча для чоловіків, які так само є батьками і виховують дітей із інвалідністю або малолітню дитину, такі пільги не передбачені», – пояснила одна з ініціаторок законопроєкту, народна депутатка Марина Бардіна.

Вона також наголосила, що чоловік і жінка мають рівні права у догляді за дитиною, а також рівне право на отримання відповідної відпустки.

«Для того, щоб скористатися такою відпусткою, батькові більше не потрібна довідка із місця роботи матері про те, що вона вийшла з відповідної відпустки. Це перший важливий крок для розвитку відповідального батьківства в Україні та можливості поєднувати трудову діяльність із сімейними обов’язками для жінок та чоловіків. Це наш перший законопроєкт із пакету «Партнерства Біарріц», ініційованого Олено. Зеленською», – пояснила депутатка і подякувала колегам за адвокацію документу.

Законопроєкт, який був зареєстрований ще в червні, невдовзі винесуть на голосування у Верховній Раді.

Нагадаємо, раніше Європейська Рада та Європейський парламент узгодили текст Директиви Європарламенту та Ради Європи про баланс між роботою та приватним життям для батьків та опікунів. Її ключові питання: 10 робочих днів відпустки для татусів при народженні дитини та 2 місяці оплачуваної відпустки по батьківству, які не можуть бути передані іншій особі.

За даними 50vidsotkiv.org.ua