ШВК. Корисна інформація. Новини

У Полтаві з'явиться дитяча хоспісна палата

У Полтаві з'явиться дитяча хоспісна палата, а лікарів та медперсонал навчатимуть філософії паліативу.

На базі відділення онкогематології КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» пацієнтам, яким встановлено діагнози, що обмежують їх життєвий час, вже цього літа відкриють укомплектовану, оснащену всім необхідним палату. Про це наголосили у Департамент охорони здоров'я та соціального розвитку Полтава Полтавська міська рада.

“Разом із громадськими організаціями, лікарями та іншими фахівцями галузі будемо розробляти плани лікування, вчити медиків правильної діагностики, поводженню з пацієнтами та їхніми близькими, навчати філософії паліативу. Це надважлива, щемлива тема, як для дорослих так і для дітей. Ми маємо допомогти поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання. Це справа честі!” - зауважила Вікторія Лоза, директор Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавська міська рада.

Степан Вернигора, медичний директор Полтавської дитячої міської клінічної лікарні повідомив: “Наш медзаклад повністю готовий підтримувати даний проект. Моїм наказом затверджено “Маршрут пацієнта до клінічного протоколу знеболення”. Завдяки цій зустрічі вже погоджено перелік спеціального обладнання та обсяги додаткового фінансування необхідного для відкриття хоспісної палати. Вже в червні відбудеться 2-денний тренінг для лікарів та медичних сестер. Провідні українські експерти навчатимуть наших фахівців сучасним методам надання паліативної допомоги”.

“Полегшити страждання хворим дітям Полтавщини, завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікуванню болю та інших фізичних симптомів, а також надати психосоціальну підтримку - можливо! Експерти БО «Світло надії» за фінансової підтримки ЄС спільно із Департаментом охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавської міської ради й медиками Полтави докладуть максимум зусиль, щоб вже до кінця липня все заявлене реалізувати на практиці”, - зауважив Sergey Zhuk, керівник напряму політики та комунікації БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope».

Дії відбуваються в рамках проекту “Розвиток паліативної допомоги на базі КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», що реалізує БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope».

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе БО "Світло надії". Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.