ШВК. Корисна інформація. Новини

У м. Кременчуці діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 22.02.2019 № 252 у м. Кременчуці при Кременчуцькому міському центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, основними завданнями якої є:

- надання психологічної допомоги постраждалим особам;

- реагування та надання не пізніше ніж протягом однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового та екстреного втручання;

- інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;

- роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;

- провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

До складу мобільної бригади входять представники управління у справах сімей та дітей виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, служб у справах дітей Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, сектору превенції Кременчуцького відділу поліції та відділення поліції № 1 Кременчуцького відділу поліції ГУ НП України в Полтавській області та відділу превенції Кременчуцького відділу поліції ГУ НП України в Полтавській області, а також Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Відповідно до Програми із запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі на 2019-2020 роки на організацію діяльності мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2019 - І півріччі 2020 року з міського бюджету було виділено 18,912 тис. грн.

В рамках проведення інформаційно-просвітницької діяльності у 2019 році мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Кременчуцьким міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було організовано та здійснено 7 профілактичних виїздів мобільної бригади в сім`ї, які опинились в складних життєвих обставинах, зумовлених проблемою домашнього насильства, в ході яких профілактичною роботою було охоплено 37 таких родин.

З метою підвищення рівня поінформованості населення щодо проблеми насильства в сім’ї у 2019 році членами мобільної бригади в рамках здійснення інформаційно-просвітницької діяльності для педагогів-організаторів КПНЗ «Об’єднання дитячо-юнацьких клубів» було проведено інформаційне заняття «Профілактика домашнього насильства та насильства за ознакою статі», охоплено 45 осіб. В ході заняття учасникам була надана інформація про види домашнього насильства та насильства за ознакою статі, визначені причини та наслідки домашнього насильства та насильства за ознакою статі, зроблені висновки про неприпустимість даного явища в сімейних стосунках, надано контакти мобільної бригади, а також наголошено на необхідності своєчасного повідомлення про випадки домашнього насильства або жорстокого поводження з дітьми, про які їм може стати відомо в ході їх роботи.

Протягом 6 місяців 2020 року на адресу Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надійшло 46 повідомлень щодо 42 сімей, в яких вчинено психологічне домашнє насильство та винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника. В ході здійснення 5 профілактичних виїздів мобільною бригадою 38 сімей було відвідано за місцем проживання, складено 31 акт оцінки потреб сім`ї та 20 актів візиту. За результатами оцінки потреб 1 сім`ю з дитиною відповідно до рішення Координаційної ради у справах сімей та дітей при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради від 25.05.2020 року взято на облік сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді з проблемою домашнього насильства та 1 постраждалій особі надано послугу консультування та перенаправлено для отримання більш фахової допомоги відповідно до її потреб до Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Під час виїздів мобільної бригади сім`ям відповідно до їх потреб надаються інформаційні, консультаційні послуги та послуги соціальної профілактики, проводиться робота, спрямована на недопущення повторних проявів насильства в сім`ї, надається інформація щодо важливості конструктивного вирішення сімейних конфліктів, про наслідки домашнього насильства, шляхи запобігання його повторному вчиненню, в т.ч. про порядок звернення до суду про видачу обмежувального припису стосовно кривдника, щодо можливостей отримання допомоги в разі потреби, пропонуються послуги центру, в т.ч. надання психологічної підтримки. В сім’ях з дітьми також наголошується на неприпустимості жорстокого поводження з ними, необхідності виконання батьківських обов’язків, підтримки належних взаємовідносин в сім’ї, контролю за поведінкою дітей, їх всебічного забезпечення та підтримки, а також щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за здійснення протиправних дій відносно дітей.

В ході здійснення інформаційно-просвітницької діяльності мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі серед сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, в Центрах надання адміністративних послуг міста також розповсюджується поліграфічна продукція: пам’ятки, буклети, плакати профілактичного змісту. Так, у 2019 році було розповсюджено 1350 одиниць друкованої продукції, у І півріччі 2020 року ця цифра склала 700 одиниць.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі 097-643-29-68

Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
м. Кременчук, вул. Академіка Маслова, 15/4
тел. (0536) 75-85-65, 096-728-42-08
e-mail: kremcenter@ukr.net
офіційна сторінка у соціальній мережі «Facebook»
https://www.facebook.com/kremcsssdm/

За даними Офіційний веб-портал кременчуцької міської ради