Інша Жінка. Події

У Кременчуці пройшов перший регіональний діалог від Українського Жіночого Конгресу

У Кременчуці пройшов перший Діалог про роль жінок у економічному відновленні регіону


Сьогодні Український Жіночий Конгрес вперше відбувся у форматі регіонального діалогу та пройшов у Кременчуці на Полтавщині. Подія таким чином розпочала серію зустрічей на місцевому рівні, які присвячені найбільш актуальним питанням економічного відновлення та подолання наслідків глобальної пандемії COVID-19.


На регіональному рівні об’єдналися представники та представниці місцевого самоврядування, підприємництва та бізнес-асоціацій для діалогу про економічні виклики для жінок на місцевому рівні, справедливі можливості для жінок та чоловіків у розподілі економічних ресурсів, а також можливі шляхи відновлення громад після пандемії.

«Це не обговорення, які ініційовані зверху, це приклад горизонтальної комунікації. Сьогодні ми підіймаємо питання економічних викликів для жінок на місцевому рівні, справедливий доступ жінок і чоловіків до розподілу економічних ресурсів та інші», – наголосила Олена Кондратюк, Віцеспікерка Верховної Ради України, під час вітального слова.

Народна депутатка Марія Іонова звернула увагу на те, що рівень доходу жінок значно зменшився через переважну залученість в секторі обслуговування, який припинив роботу під час карантину. «Натомість бізнес, який очолюють жінки, може зіграти важливу роль в економічному відновленні країни завдяки створенню нових робочих місць, – вважає Марія Іонова.

Світлана Войцеховська у своїй промові акцентувала на жіночій солідарності. «Підтримка сестринського руху є однією із місій Українського Жіночого Конгресу, а започаткування регіональних Діалогів є прикладом цієї підтримки. До зустрічі на П’ятому ювілейному Українському Жіночому Конгресі, маю надію, офлайн», – сказала Світлана Войцеховська.

Під час Діалогу заступниця міського голови Ольга Усанова відмітила, що кременчуцька міська влада також приділяє багато уваги питанню гендерної рівності, тому що людський потенціал – це найважливіше, що у них є: «Наше завдання, як органу влади – це створити умови для реалізації кожного члена нашої громади. Жінки є не тільки активною її частиною, але й більш вразливою. Оскільки окрім реалізації в професійній сфері, громадському житті, жінка також реалізовується як мати».

Крім того, із вітальним словом виступила Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» Національного Демократичного Інституту. «Ми пишаємося цим партнерством і дякуємо лідеркам Українського Жіночого Конгресу, які працюють багато років із нами для залучення жінок до прийняття рішень на всіх рівнях. Це надважливо в демократичній державі і саме цього сьогодні хочуть українці», – підкреслила вона.

Юлія Цибульська, засновниця ІТ-компанії UNIYA, голова громадської організації «Інша Жінка» та депутатки Полтавської обласної ради: «В Україні має бути тренд на впливових фінансово незалежних жінок. На жаль, сьогодні ситуація в регіонах інша. Тому я дякую Українському Жіночого Конгресу та партнерам за можливість бути почутою. Тому що навіть на рівні депутатки Полтавської обласної ради можу сказати, що не завжди органи державної влади, які пишуть політику чують бізнес».

Олександр Палазов, Директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України: «Ми також розуміємо особливу позицію жінок в сфері підприємництва та важливість їх підтримки. Гендерна рівність – це не тільки тренд, але й велика потреба».

Ніна Южаніна, народна депутатка України: «Жінкам доводиться докладати більше зусиль та бути більш професійними, більш знаючими сфері в якій вони працюють, щоби здобувати лідерство. Я кажу це як жінка, яка раніше сама займалася бізнесом, а потім пішла у політику і минулого скликання очолювала податковий комітет. Я відчувала наскільки мені складно працювати із тридцятьма членами комітету і всі вони були чоловіки».

Юлія Жовтяк, Директорка Державного центру зайнятості під час регіонального Діалогу у Кременчуці, зауважила, що жінкам знайти роботу значно важчі. Це підтверджує і статистика. У Державній службі зайнятості на сьогодні зареєстровано близько 364 тисячі безробітних, з них 61% – це жінки і лише 39% – чоловіки.

«Сьогодні ми зачипили професійні теми різних бізнесів й найголовніше, що ми отримали – це контакт. Контакт із нашими партнерами, з одного боку в регіонах, а з іншого в органах державної влади на найвищому рівні. Хочу також анонсувати, що наш наступний Діалог буде відбуватися у Запоріжжі, це другий індустріальний регіон. Там у нас буде фокус на соціальному підприємництві і ми будемо говорити про те, як залучати до економічної активності жінок, зокрема із інвалідністю», – підсумувала Альона Бабак, Міністерка громад та територій (2019-2020), модераторка Діалогу.

За результатами зустрічі, Український Жіночий Конгрес підготує практичні рекомендації щодо конкретних кроків на місцевому рівні для ефективного економічного відновлення, направить рекомендації до органів влади, а також в рамках інформаційної кампанії проінформує широку громадськість про напрацьовані результати зустрічі.

Нагадаємо, що захід організовано громадською організацією «Український Жіночий Конгрес» в рамках проєкту Національного Демократичного Інституту (НДІ) завдяки щедрій підтримці Міністерства міжнародних справ Канади.

Джерело: http://womenua.today/postreliz-kremenchuk