ШВК. Корисна інформація. Новини

Презентація проєкту «Довідник безбар’єрності»

Олена Зеленська 

Безбар’єрність – це про доступність, толерантність, рівність, а також про взаєморозуміння. Настав час поговорити про безбар’єрну мову. Що ми знаємо про неї? Як часто ми припускаємося помилок у власних формулюваннях на чутливі теми? Чому нам досі бракує слів та де їх відшукати?

Сьогодні, в Міжнародний день загального доступу до інформації, на зустрічі з представниками ЗМІ ми презентували новий продукт – «Довідник безбар’єрності». Це проєкт з відкритим кодом, і кожен з нас може доповнювати та удосконалювати його. Наразі він доступний в електронній версії за посиланням https://bf.in.ua, а наступного року ми хочемо представити велику книгу, у якій розкриємо нові смисли. Ми створювали цей довідник, щоб зафіксувати норми безбар’єрності та сформувати гід з коректного спілкування.

«Довідник безбар’єрності» – перший крок у створенні нової етики спілкування. Нова етика – це про те, коли в мові немає місця дискримінаційним чи стереотипним фразам, коли ми розуміємо, що повага до людей виявляється не лише у словах, а й у жестах, емоціях чи погляді, коли наша щоденна взаємодія з іншими не створює штучних бар’єрів. Так формуються нові норми й відбуваються якісні зміни всередині суспільства.

Я сподіваюся, що для кожного з нас безбар’єрність уже стала необхідною суспільною нормою, адже подолати перепони тоді нам буде значно простіше.