Ми, як влада, зацікавлені в реформуванні системи харчування і в тому, щоб у кожній школі діти ходили на сніданок, ще й просили добавки. Ми зі свого боку забезпечуємо всі ці умови у школах, – підкреслив мер Кременчука Віталій Малецький.
Клопотенко зустрівся зі шкільними кухарями і майбутніми кулінарами – вихованцями ПТУ.
Головний меседж від експерта – подача страви так само важлива, як і рецептура.
Євген Клопотенко розповів, що команді проекту вдалось розробити спеціальне меню для школярів, яке підвищило бажання дітей харчуватися у їдальнях, вплинуло на розвиток культури здорового харчування, а також частково змінило їх ставлення до їжі в цілому.
У процесі тестування рецептів взяли участь не тільки учні, працівники шкіл, але й експерти з питань харчування та дієтологи, що дозволило максимально збалансувати консистенцію жирів, білків та вуглеводів у раціоні учнів.
Всі 110 рецептів, апробованих у шкільних їдальнях, були внесенні до Збірника, який отримав схвалення від Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів. Серед 110 рецептів є й українські народні страви. Про одну з них згадував ще Котляревський – це шпундра (запечений з м’ясом буряк).