ШВК. Корисна інформація. Новини

ПРО ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ ВІРУСУ COVID-19

ПРО ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ ВІРУСУ COVID-19

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення експертів ООН United Nations in Ukraine з прав людини щодо посилення захисту дітей від насильства, торгівлі людьми, сексуального насильства та експлуатації в умовах пандемії вірусу COVID-19.

У зверненні наголошується на тому, що заходи ізоляції та, відповідно, обмеження можливості забезпечення захисту посилюють незахищеність дітей, які знаходяться в закладах соціального захисту та інших установах закритого типу, оскільки випадки насильства, у тому числі сексуального насильства та експлуатації дітей, які перебувають в умовах ізоляції у таких закладах, можуть залишитись непоміченими.

Крім того, діти, які перебувають під час карантину вдома, також можуть мати більше ризиків зазнавати насильства та експлуатації . Особливо така проблема є актуальною для тих родин, що вже перебувають у складних життєвих обставинах, і які не можуть бути залишені без уваги соціальних служб.

Ще однією гострою проблемою, на якій наголошують експерти, є те, що через запровадження обмежувальних заходів збільшується кількість Інтернет-користувачів, що у свою чергу може призвести до зростання кількості кібер-злочинів, що посягають на статеву та особисту недоторканість дітей.

Так, втрата доходів родин може становити небезпеку для найбільш вразливих категорій дітей, зробивши їх потенційними жертвами використання найгірших форм дитячої праці, проституції, використання у порнографічних матеріалах, примушування до зайняття жебрацтвом, інших видів експлуатації.

З огляду на це Уповноваженим було скеровано листи до Міністерство соціальної політики України та Міністерство внутрішніх справ з метою врахування застережень та рекомендацій експертів ООН при формуванні та реалізації державної політики.

Із зазначеними рекомендаціями експертів можна ознайомитись на сайті Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини у розділі «Права дитини» (Рекомендації міжнародних інституцій)
http://ombudsman.gov.ua/
ua/page/child/
recommendations/

Принагідно звертаємо увагу, що Міністерство внутрішніх справ України відкрило у месенджері Telgram чат-бот, який надає роз’яснення у питанні протидії домашньому насильству.

Для того, щоб приєднатися до чат-бота, потрібно увійти в додаток Telegram і в пошуковому рядку написати @police_helpbot.

За посиланням можна знайти детальну інформацію про те, що таке домашнє насильство, основні кроки, які допоможуть впоратись із ситуацією домашнього насильства, викликати Національну поліцію та інші служби допомоги, у тому числі отримати правову допомогу.
Матеріал взято з офіційної сторінки у ФБ Офісу Омбудсмана України (клікай та переходь)