5 березня у Полтавській ОДА відбулася перша зустріч радника голови Полтавської ОДА Ігоря Панченка й т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА Сергія Марчишинця із представниками компанії “Технології для людей”, громадськими організаціями щодо впровадження цифрових технологій для людей з інвалідністю на території області.
“Наші завдання сформувати пріоритетні заклади, де необхідно забезпечити відповідні цифрові рішення, аби жителі області з порушенням слуху відчували себе комфортно”, – зазначив радник голови облдержадміністрації з питань цифрової трансформації Ігор Панченко.
Під час зустрічі презентували кейс, який працює у медзакладах первинної та вторинної ланки, закладах соцзахисту та ЦНАПах Харкова. Зокрема, представили мобільний додаток для людей з порушенням слуху.“Ми розробили застосунок “ConnectPRO” для людей з порушенням слуху. З його допомогою нечуюча людина може звернутися до закладу, де діє ця програма, та з online-допомогою сурдоперекладача отримати необхідну консультацію. З початку року у Харкові до цього додатку під’єдналися близько 100 установ”, – зазначила регіональний менеджер ТОВ “Технології для людей” Юлія Мельник.
За словами голови ГО перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю “Міст” Наталії Московець, цифрові технології для людей з інвалідністю, у першу чергу, необхідно впроваджувати у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді.“Люди з інвалідністю проживають локально. Тож, наприклад, у Полтаві такий додаток має працювати у 1-ій, 4-ій лікарнях, обов’язково — у дитячій лікарні. Також мають бути обладнані ЦНАПи. Також відповідні застосунки мають бути у патрульних, адже саме вони виїжджають на різноманітні конфлікти, на ДТП”, – розповіла Наталія Московець.
Наразі обговорюють створення робочої групи та напрацьовують пропозиції.
За даними https://np.pl.ua2021-03-12 17:47