ШВК. Блог волонтера

Слово координаторки проєкту Штабу. Чому я допомагаю іншим?

Блог Марини Куркач

Чому я допомагаю іншим?

Тому що не можу і не хочу по-іншому. Насправді, я і гадки не маю, яка відповідь на це запитання буде вважатися "правильною".

Робити добрі справи та допомогати іншим для мене все життя було нормою, інколи навіть особистою потребою. Мене так виховували батьки.

Якщо говорити про волонтерство, як спосіб життя чи вид діяльності, то вирішальним фактором все ж таки була особиста історія.

Коли мій старший син перестав чути, світогляд змінився. Суттєво. І зміни були не тільки в знанні нових термінів, жестової мови та вмінні користуватися слуховим апаратом.

Якась умовна стіна в моїй голові впала за лічені дні. Та сама стіна, за якою ми ховаємося, вважаючи, що те чого немає в нашому житті - зовсім нас не стосується. Мабуть, до цього приходять усі батьки дітей з інвалідністю. На жаль, не всі батьки знаходять в собі сили допомогати не тільки своїй дитині і своїй сім'ї, а і комусь іншому. Це дуже і дуже складно.

Тому, занурившись у світ людей з інвалідністю. А це дійсно окремий світ, який дисятиліттями створювала наша держава та суспільство... Так ось занурившись, мене автоматично почали хвилювати діти з усіма категоріями інвалідності та важкими хворобами; дитячі будинки та інтернати; самотні літні люди. І той рівень проблем, який існує в якості рівня їхнього життя.

А з появою ще двох дітей, мене хвилює і стосується абсолютно все, що в країні відноситься до соціального та суспільного життя.

Саме тому проєкт Штаб Волонтерів Кременчука для мене - це оновлений формат волонтерства та благодійності. З інклюзіями, можливостями змін, прозоро та професійно. Проэкт, який буде включати у собі всі види допомоги; створювати соціальні ініціативи та рішення; запроваджувати сучасні освітні програми; змінювати звичний застарілий світогляд та багато іншого. Існувати він буде не тільки під час пандемії коронавірусної хвороби 2019, а і після її завершення, на постійній основі.

Не все вимірюється грошима. Волонтерство - це не тільки безкоштовна праця та витрачений власний час.

Це ще й досвід у різних сферах. Знайомства з неймовірними людьми та історіями з життя. Можливість долучитися до вирішення соціально важливих проблем. Нові теоретичні та практичні знання, котрі неодноразово стануть в пригоді.

Пошук однодумців і реалізація власних ідей. Змога змінити на краще життя хоча б однієї людини. Ціла палітра емоцій та почуттів, які ти переживаєш, допомогаючи іншим.

«Людяність і доброта – ось дві риси, які ніколи не повинні втомлювати Людину».

Попри обставини, попри часи і попри усі модні тенденції.

З повагою до кожного читача, Штаб волонтерів Кременчука

Опитування.

На Вашу думку, хто найбільше потребує благодійної допомоги у нашому місті та області?

https://www.facebook.com/groups/226306462083563/permalink/249065903140952/