Блоги Інших

Бізнес-інкубатор як місце для виживання бізнесу. Розбираємося, що це, для кого та навіщо тобі там бути

Бізнес-інкубатор як місце для виживання бізнесу. Розбираємося, що це, для кого та навіщо тобі там бути

Минулого разу я говорила з вами про те, чому створювати бізнес у кризу можна то з чого цей процес почати. Сьогодні розкажу вам про інструменти для того, аби ваше тверде бажання бути підприємцем/цею пройшло випробування загальним суспільним песимізмом, зневірою найближчого оточення (починаючи із сім’ї та закінчуючи друзями) та іншими негараздами, які будуть постійно супроводжувати вас на шляху становлення власного бізнесу.

Отже, щодо інструментів, які допомагають бізнесу розвиватися та, в принципі, існувати. Я тут не буду писати про те, що повинна зробити держава, владні структури для цього – це окрема тема, яку активно просувають спілки підприємців, постійно надають свої пропозиції та рекомендації щодо покращення умов ведення бізнесу, а результати цього процесу ви можете оцінити власноруч.

Зараз мова буде про альтернативні інституції, які допомагають та підтримують підприємництво, створюють здорове оточення для ідей та людей, які прагнуть діяти та створювати не лише найвищої якості товари та послуги, але й додаткові робочі місця – а значить, дохід мільйонів тих людей, які працюють найманими працівниками на підприємствах. Такою інституцією є бізнес-інкубатор.

Напевно, ви колись чули про бізнес-інкубатори, які вже давно функціонують в США, Європі або Китаї. Напевно, це було для вас таким собі хай тек-поняттям, модним терміном та дещо незрозумілим. І ви точно не очікували, що бізнес-інкубатор з’явиться у місті Кременчуці з населенням приблизьмо 250 000 жителів, правда ж? Отже, бізнес-інкубатор – що це? Для кого? Для чого? Та чому він вкрай потрібен місту?


Що таке бізнес-інкубатор?
Бізнес-інкубатор - це організація, що займається підтримкою проектів починаючих та вже діючих підприємців на всіх етапах розвитку: від розробки ідеї до її комерціалізації.

Завдяки діяльності бізнес-інкубаторів сектором малого бізнесу було створено близько 80% нових робочих місць у Європі та США. Потреба в бізнес-інкубаторах виникає ще через саму природу малого підприємництва: за статистикою, за перші 3 роки роботи після створення виживає лише 14–30% малих підприємств. Тоді як у бізнес-інкубаторах чисельність підприємств, що вижили, становить 85–86%.


Які послуги бізнесу надає бізнес-інкубатор? Тут пропоную поговорити конкретно на прикладі нашого проекту.

Перший бізнес-інкубатор у Кременчуці буде надавати наступні послуги:
  • надання приміщення для офісів/коворкінг-зони на умовах оренди за цінами, нижчими від ринкових і з гнучкими умовами одержання додаткового місця в залежності від кількості людей у вашій команді
  • адміністративні і технічні послуги, наприклад надання юридичної адреси новоствореним підприємствам, секретаріат тощо
  • постійно діюча консалтинг-зона для бізнесу із залученням менторів, яка буде займатися пошуком інвесторів, вашим масштабуванням, пошуком партнерів, здійснювати навчальні візити на діючі підприємства з метою обміну досвідом тощо
  • постійне навчання бізнесу з акцентом на жінок-підприємниць у форматі бізнес-шкіл, тренінгів, семінарів, організації освітніх івентів.

Які завдання буде вирішувати бізнес-ікубатор та для кого буде працювати?

1. Популяризація жіночого бізнесу у Кременчуці

2. Адаптування курсу бізнес-освіти для жінок та проведення безкоштовного навчання основам ведення власної справи для усіх бажаючих

3. Створення еко-системи для розвитку бізнесу (мікро-, малі та середні за розміром підприємства) з акцентом на жінок, місця отримання знань, допомоги, пошуку партнера та власного розвитку для кременчужан

4. Об'єднання бізнесу, підприємців міста за стратегією Win-Win

Навіщо це місту?

Бюджет країни, а отже – соціальні видатки (пенсії, матеріальна допомога малозабезпеченим), безкоштовна базова середня освіта, медицина – це результат перерозподілення податків, які генерує бізнес. Економіки найбільш розвинених країн будуються саме на роботі малих та середніх підприємств та їх здатності створювати додану вартість (на яку, в тому числі, і нараховується податок) та нові робочі місця.


Якщо ви – найманий працівник та не працюєте у бюджетній сфері, то ви повинні розуміти, що хтось інший колись доклав зусиль, часу, енергії, знайшов кошти на те, щоб створити бізнес та розвивати його так, аби пропонувати роботу (а отже – щомісячний гарантований дохід) саме вам.


Тобто, ідея підприємця та його зусилля можуть створити джерело доходу сімей інших людей. Ідея підприємця дозволяє задовольнити попит на певні товари чи послуги, бути корисним суспільству. Ідея підприємця наповнює бюджети державний та місцевий та формує ті видатки, без яких неможливе існування соціальних сфер.


Ось чому це потрібно місту. Ось чому варто підтримувати бізнес, займатися його розвитком та створювати умови для того, аби бізнес міг вижити.


І останнє: в умовах карантину, коли робота бізнесу заблокована, а підприємці продовжують допомагати власній країні у збиток собі та власним сім’ям, є ще питання у когось щодо того, на чому та на кому тримається життєдіяльність України, як держави?
Блог Юлії Цибульської