Інша Жінка. Події

Працюємо над правами жінок і не тільки

2025-12-11 14:55
Два насичені дні, які посилили наш голос у боротьбі за права жінок та постраждалих від насильства і відкрили нові партнерства

9–10 грудня голова ГО «Інша Жінка» Юлія Цибульська та представниця організації Ольга Лісконог долучилася у Києві до двох важливих заходів, присвячених захисту прав людини та протидії ґендерно зумовленому насильству.

9 грудня - Круглий стіл «Дискусія щодо запобігання та реагування на ґендерно зумовлене насильство на звільнених та прилеглих територіях України» на запрошення EUAM Ukraine.

Під час зустрічі обговорювали:

• ефективність наявних механізмів запобігання та реагування на ГЗН та сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом;

• бар’єри, з якими стикаються постраждалі при зверненні по допомогу та доступі до правосуддя;

• як різняться досвіди постраждалих залежно від віку, статі, місця проживання;

• шляхи покращення взаємодії між громадянським суспільством, правоохоронними органами та судовою владою.

Це була відкрита, чесна й надзвичайно важлива дискусія, адже саме зараз Україна формує нові стандарти реагування на будь-які прояви насильства в умовах війни.

10 грудня - Міжнародна конференція «Уроки України для світу: нові виклики у сфері захисту прав людини» , організована Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Конференція присвячена обговоренню того, як досвід України в умовах повномасштабної війни формує нові підходи до захисту прав людини. Ключові тематичні панелі:

• Права людини як фундамент європейського вибору України

• Українські громади в контексті європейської інтеграції

• Українці за кордоном: новий вимір прав і захисту

Ці дискусії стали важливою платформою для того, щоб Україна могла поділитися власним унікальним досвідом з міжнародною спільнотою та окреслити напрями подальших рішень.

Для нас участь у таких подіях є надзвичайно цінною, адже ГО «Інша Жінка» вже багато років працює з громадами, родинами і жінками. Це допомагає нам посилювати голос українських жінок, ділитись досвідом, розширювати партнерства та впроваджувати сучасні європейські практики роботи з постраждалими.

Вдячні партнерам та організаторам за можливість долучитися та представляти позицію жінок, які щодня виборюють своє право на безпеку, гідність і свободу!