ШВК. Зустрічі, заходи та події

Підсумки діяльності Кременчуцького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» за І півріччя 2021 року

Пробація, відповідно до Закону України “Про пробацію” від 05.02.2015 року, - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Працівниками Кременчуцького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області протягом І півріччя 2021 року проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:
 • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
 • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням,
 • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
 • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
 • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
 • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
В І півріччі 2021 року по обліках Кременчуцького відділу пробації пройшло 150 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності ( в тому числі 9 осіб жіночої статі та 1 неповнолітній), з яких :
 • засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю - 1 особа;
 • засуджених до покарання у виді громадських робіт - 14 осіб;
 • засуджених до покарання у виді виправних робіт – 1 особа;
 • звільнених від відбування покарання з випробуванням – 98 осіб;
 • засуджених до штрафу – 2 особи;
 • притягнутих до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт - 6 осіб;
 • притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт - 28 осіб;
Впродовж І півріччя 2021 року по обліках підрозділу пробації пройшло 2 особи засуджених до покарання у виді штрафу на загальну суму 4250 грн.
Кременчуцьким районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області забезпечено виконання 6 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт, з яких 4 особи знято по відбуттю призначеного судом стягнення, 2 особи допустили ухилення від відбування громадських робіт, за що матеріали направлені до суду.
В І півріччі 2021 року по обліках Кременчуцького відділу пробації пройшло 28 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт. В рахунок погашення заборгованості по аліментах до Кременчуцького районного відділу Державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) перераховано 7426,56 грн.
На виконання протягом І півріччя 2021 року надійшло 6 ухвал суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, з яких відносно 1 неповнолітньої особи, складено та направлено до суду 5 досудових доповідей, та надано висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк стосовно 5 осіб.
З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж І півріччя 2021 року працівники органу пробації сприяли у вирішенні питань підготовки до звільнення:
 • щодо можливості проживання – 9 повідомлень-запитів від УВП (слідчих ізоляторів);
 • щодо можливості працевлаштування – 3 повідомлень-запитів.
В своїй діяльності, за відповідним рішенням суду, співробітники пробації використовують дієвий інструмент, який потребує спеціального навчання - пробаційні програми, який застосовується щодо осіб засуджених до покарання у виді обмеження або позбавлення волі, які звільнені від відбування даного виду покарання з випробуванням і встановленим іспитовим строком. В І півріччі 1 судове рішення перебуває в процесі реалізації заходів передбачених пробаційною програмою.
З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації орган пробації запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. Звертатись за адресою: 39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Лікаря О.Богаєвського, буд. 10/30, каб. № 9, контактна особа — начальник відділу Бабенко Яна Володимирівна (0971943148)

З більш детальною інформацією про діяльність органів пробації Ви можете ознайомитися в соціальних мережах та на сайті Державної установи «Центр пробації» за посиланням www.probation.gov.ua.

#ШВК #ПробаціяКременчук #ІншаЖінка #ВолонтериПробації