ROZETKA, «НоваПошта.ua» та фонд «Життєлюб» за підтримки міських адміністрацій та соціальних служб запустили проєкт допомоги літнім людям. На сайті Розетка (просто натисність) можна оплатити продуктовий набір, який доставлять пенсіонерам. Проєкт вже працює в містах: Києві, Дніпрі, Львові, Новій Каховці та завдяки особистій домовленості міського голови Віталія Малецького відтепер і у Кременчуці.
«Підвішений» пакет — це набір базових продуктів для людей похилого віку, що входять до найбільш вразливої до коронавірусу категорії. Завдяки проєкту тисячі пенсіонерів зможуть залишатися вдома і не наражати себе на небезпеку, виходячи надвір.
«Від початку карантину ми постійно отримували звернення людей із проханням створити “підвішені” пакети для пенсіонерів, — говорить співзасновник ROZETKA Владислав Чечоткін. — Тисячі українців хотіли допомогти літнім людям у цей непростий час, але не знали, як саме. Тепер вони можуть придбати за собівартістю продукти, що закривають базові потреби пенсіонерів. Набір коштує 225 гривень і складається з гречки, макаронів, рису, цукру, пшеничної крупи, м’ясних консервів, соняшникової олії, солодощів та туалетного паперу. Ми дуже просимо долучатися до проєкту усіх небайдужих, адже кожний такий пакет може врятувати чиєсь життя».
Механіка проста: кожен може оплатити на сайті ROZETKA продуктовий набір «Життєлюб». Наприкінці дня фонд «Життєлюб» розподіляє усі «підвішені» пакети між містами, що беруть участь в ініціативі. «Нова пошта» формує та доставляє їх до соціальної служби кожного міста, а далі команди соцпрацівників розвозять набори пенсіонерам.
Набір складений фондом «Життєлюб», який уже 5 років постійно допомагає людям похилого віку.
«Люди 60+ — найбільш вразлива категорія під час карантину, вони потребують нашого захисту, — коментує співзасновник благодійного фонду «Життєлюб» Гарік Корогодський. — Я дякую мерам міст, що першими впровадили проєкт: Віталію Кличку, Борису Філатову та Андрію Садовому. А також ініціаторам приєднання нових міст: голові Херсонської ОДА Юрію Гусєву та мерові Кременчука Віталію Малецькому за включеність і причетність. Ми гарантуємо безпечну доставку, за якої адреси літніх людей не будуть передані стороннім особам. Сподіваємось, кожен із нас підтримає цю ініціативу і придбає декілька пакетів на місяць, бо чужих батьків не буває».
«Я дуже прошу всіх долучатися до проєкту, адже потреби великі, — говорить співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк. — За даними соціальних служб, Київ потребує 60 тисяч пакетів на місяць, Дніпро — 12 тисяч, Львів — 5 тисяч, Кременчук — 1700, а Нова Каховка — 1500. І це тільки ті люди, що стоять на обліку. Ми розуміємо важливість цього проєкту і плануємо масштабувати його на всю Україну».