ШВК. Корисна інформація. Новини

17-річний науковець з Дніпра Ігор Шибка - переможець конкурсу інноваційних винаходів

Нещодавно 17-річний вихованець Дніпропетровського відділення Малої академії наук України Ігор Шибка увійшов у трійку винахідників міжнародного конкурсу INTARG-2020. Він презентував колаборативного робота, або так званого "кобота" – автономну систему для керування, яку можна використовувати у виробництві як помічника людини.

Ще один винахід Ігоря – окуляри для незрячих з ультразвуковим датчиком дальності. Датчик вимірює відстань до перешкоди, а контролер отримує та обробляє дані голосом та повідомляє відстань до перешкоди.

Нині – нова перемога! Винахідник став переможцем міжнародного конкурсу інноваційних винаходів ICAN 2020. Українець представив мультипроцесну комбіновану систему телемеханіки, що "оживляє" різні механізми та дозволяє ними керувати дистанційно.

За словами Ігоря Шибки, систему можна встановлювати на обладнання, що має електроніку, механізми або двигуни, а далі – контролювати з будь-якої точки світу.

"Система може допомогти в роботі людям з інвалідністю. Наприклад, взимку дистанційно управляти снігоприбиральною технікою. Для цього знадобиться тільки комп’ютер та інтернет", – поділився переможець.

Ще одна ідея застосування – робота на шкідливих виробництвах, приміром, уранових. Система дає змогу керувати станками з офісу, а не наражати своє здоров’я на небезпеку.
Міжнародний конкурс інноваційних винаходів ICAN проходив вже вп’яте. Зазвичай він відбувався в канадському Торонто, проте цьогоріч через пандемію коронавірусу учасники представляли свої винаходи онлайн.

У Малій академії наук Ігор навчається з 5-го класу. У 2016 році хлопець став переможцем Національної премії "Диво-дитина", тоді йому ще не виповнилося і 13 років. Преміальні кошти витратили на придбання паяльної станції, що необхідна в роботі винахідника.

Фото: Укрінформ
#Оpendata #Суспільнеоко #ДобраНовина #ВражаючийФакт #ІгорШибка #винахід #Дніпро

За даними сторінки Суспільне Око