Інша Жінка. Регіони

Мова має значення

Інша Жінка. Полтава
«МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ. Подолання мовного бар'єра" (курс з української мови) – волонтерський проєкт, що реалізується ГО «Інша жінка» починаючи з 29 липня 2022 року в м. Полтава.

Раз на тиждень всі охочі мають змогу відвідувати заняття з української мови в м. Полтава. Змінюються локації, час та місце проведення. Залишається незмінним те, що всі організатори та викладачі працюють виключно на волонтерських засадах.

Багато українців лягли спати 23 февраля, а прокинулись 24 лютого. Саме для них ми зробили навчально-мотиваційний проєкт «МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ. Подолання мовного бар'єра", який допомагає полегшити перехід на українську мову, мотивувати у легкій та ненав'язливій формі, підтримати та познайомити з однодумцями. Викладачі курсу: - Мелешко Віра Анатоліївна. Кандидат філологічних наук, доцент та завідувачка кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. - Балагура Тетяна Іванівна. Викладачка наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради. Герой України з врученням ордена Держави (19 серпня 2009) — за визначний особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження інноваційних методів навчання і виховання молодого покоління, плідну педагогічну діяльність Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (1988). Переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» (1996); Лауреат Всеукраїнського етапу конкурсу «Вчитель року» (1997). Лауреат обласної премії І. П. Котляревського за вагомий внесок у розвиток й утвердження української мови в суспільстві (2008). - Докторович Оксана. Професійний філолог. Закінчила магістратуру факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка; Вивчала тему «Маніпуляції в україномовній передвиборчій компанії» на кафедрі мовної підготовки і комунікації в публічному управлінні Національної академії державного управління при Президентові України. Впродовж багатьох років займається викладанням української та німецької мов. - Горяйнов Герман Сергійович. Професійний філолог. Викладач української мови та літератури в Полтавському кооперативному коледжі. Впродовж кількох років займається викладанням англійської та української мов. Лауреат літературної премії імені М.В. Гоголя. Крім, безперечно, навчальної складової проєкту, ми маємо на меті створити суспільну думку стосовно того, що переходити на українську просто, є допомога та ресурси, що на українську переходять не залежно від віку все більше і більше людей.

Тож, продовжуємо працювати в вибраному нами напрямку! Запрошуємо всіх охочих приєднатися до волонтерського проєкту «МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ. Подолання мовного бар'єра" (курс з української мови) і під керівництвом викладачив курсу, поринути у вивчення рідної мови. Викладачі з любов'ю та повагою допомагають кожному учаснику проєкту долати мовний бар’єр.

Мова має значення і завжди на часі!

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку XXI століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу». Ліна Костенко.

Волонтерський проєкт «МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ. Подолання мовного бар'єра" (курс з української мови) у м. Полтава реалізують представниці ГО «Інша Жінка» Ганна Дем’яненко, Анна Бакша та Тетяна Таган.