Інша Жінка. Регіони

Круглий стіл “Ґендер в освіті” в рамках проєкту «Тренд на рівність»

Інша Жінка. Олександрія
Час підбивати підсумки року і ми з радістю ділимось своїми досягненнями! Одним яскравим та вагомими успіхом цього року є розробка факультативної програми "4 кроки до ґендерної рівності", презентація якої пройшла у форматі круголого столу "Ґендер в освіті".

Захід відбувся 17 грудня, в приміщенні “Інформаційно-туристичного центру “Олександрія” де було представлено етапи проєкту “Тренд на рівність”, а також результати апробації факультативної програми “4 кроки до ґендерної рівності”. У обговоренні взяли участь вчителі олександрійських шкіл, психологи та освітяни Приютівської та Новопразької ТГ, з яких були й ті, хто безпосередньо брав участь в розробці самої програми та апробації її серед учнів своїх шкіл.

Вчителі, які тестували програму, ділились думками та спостереженнями стосовно вправ розроблених для підлітків. Дехто під час виконання завдань учнями спостерігали чудові реакції та захоплення тією чи іншою вправою, комусь хотілось дещо додати чи навпаки прибрати з вправи. Та в цьому і полягає колективна робота, щоб вдосконалити заняття та зробити їх максимально затребуваними цільовою аудиторією. Присутні також ознайомились та отримали в подарунок, розроблений гайдлайн, щодо впровадження факультативної освітньої програми “4 кроки до ґендерної рівності”

Також всі спільно зформували ключові пункти меморандуму про співпрацю в рамках впровадження ґендерних знань в освітній процес.

І на останок було представлено настільну гру “Ґендерний конструктор”, що розроблялась із ініцііатви Tanya Tarasenko та волонтеркою Zhannet Masalimova Pashchenko, в рамках програми “Активні громадяни” та скориставшись можливістю, вручили ігри представницям шкіл Новопразької та Приютівської ТГ. Мета гри - започаткування діалогу з теми ґендерної рівності серед підлітків та зменшення стереотипізації щодо даної теми. Тож можемо підсумувати захід тим, що нашій команді та всім хто працював над програмою та грою, вдалося зробити вагомий внесок у формування толерантного суспільства де рівність є важливим критерієм щасливого життя!

Круглий стіл “Ґендер в освіті” проведено в рамках проєкту «Тренд на рівність», втілюється за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Pact Ukraine Інформація, яка представлена, є виключною відповідальністю ГО «Олександрійський гендерний інформаційний цент» та не обов’язково відображає погляди Уряду Канади і організації Пакт Україна

#спільнота_практиків #тренд_на_рівність #формуємо_разом #4крокидорівності #проєкти_огіц