Інша Жінка. Регіони

Креативний – значить нестандартний!

Учасниці подкасту: Любов Кан, Тетяна Тарасенко, Ольга Кан

Є навички, які називають затребуваними у майбутньому. Одна з них – креативність – створення чогось нестандартного, того, що ніхто досі не створював. Ця навичка використовується не тільки у творчості. Кожен користується нею навіть у повсякденному житті, та не відразу розуміє, що це і є креативність. Якщо розвивати цю навичку, то можна винайти нові рецепти страв, незабутньо відсвяткувати день народження, знайти вихід із будь-якої, навіть найскладнішої ситуації.

Вправ з розвитку креативності багато. Деякі розробили спеціалісти, а деякі ми знаходимо самі. Власним досвідом і думками з приводу того, як розвивати креативність поділилася членкиня “Іншої жінки”, художниця Тетяна Тарасенко, учасниця першого сезону подкастів «Must have: Навички майбутнього», записаних тренінговим центром “Мозаїка”. Ці подкасти стануть у пригоді всім, хто прагне розвивати підприємницьке мислення і навички, що допомагають заробляти. Олександрійський інформаційний портал Zametka нещодавно надрукував скорочену версію її виступу. Послухати подкасти повністю можна за посиланням внизу.

Отже, поради щодо розвитку кративності від Тетяни Тарасенко:

Поєднання непоєднуваного

Якось мені захотілося намалювати сонях. Ну от прямо перед очима я бачила, як саме виглядають пелюсточки і куди повернутий сам сонях. Взявши полотно з олівцем, я сіла швиденько його візуалізовувати, та в процесі зупинилась і почала просто рискати очима по кімнаті, щоб відпочили очі… І тут я бачу глобус, який стоїть на дитячому столі. Евріка! Можна ж намалювати сонях у вигляді глобусу, а пелюстки квітки так і залишити, і ця картина буде про збереження Землі. Тобто, все може бути навпаки. Зазвичай береться тема, і над нею митець думає, крутить в голові і намагається знайти візуалізацію до неї. А тут: вийшла картина, що вже після створення сама визначила тему, про яку вона говорить. Ось так враз поєдналися два зовсім різні предмети і утворився один.

Вже з часом я дізналася, що існує вправа з розвитку креативності: потрібно виписати в два стовпчики по 10 предметів в кожному. Предмети можуть бути будь-які. Після цього треба, дивлячись на список, поєднувати предмети з обох списків. Щось обов’язково поєднається і може утворитись якась унікальна річ, думка, картина. Тобто те, що на перший погляд здається зовсім непоєднуваним, може утворити зовсім новий предмет.

Спостерігайте за процесом

Обов’язково спостерігайте за процесом, коли ви щось створюєте, генеруєте ідеї. У мене так не одноразово створювалися картини.
Наприклад, колись з’явилася ідея намалювати картину про зв’язок між людьми. Вона так і називається “Зв’язок”. Зобразити його я хотіла через сплетіння коренів дерев, які ростуть на різних сторонах планети. Коли я почала малювати гілки дерев, то зрозуміла: якщо їх зробити більш розлогими, то картина в цілому буде схожа на око, де гілки дерев – це вії, а планета- це зіниця ока. І так картина буде нести ще глибший сенс. Зосереджуйтесь на процесі і не відволікайте себе іншими думками. Так є всі шанси створити щось унікальне.
Дуже добре розвивати навичку спостерігати за процесом допомагають хмаринки. Так! Це одна з улюблених справ мого дитинства. Виявляється, спостерігаючи за хмаринками, можна також розвивати креативність. Адже у одній хмаринці ми можемо бачити зовсім різні фігурки. Тобто, занурюючись у свої думки при розгляданні чи поєднанні будь чого, навіть якщо це зовсім звичайна річ, можна створити унікальний продукт.

Наостанок скажу, що для розвитку креативності важливо дозволити будь-яким незвичайним, нестандартним ідеям реалізуватися. Креативний для мене це — нестандартний. Тому експерементуйте і вам вдасться розвинути креативність.

Послухати більше порад про розвиток креативності можна у подкасті Must have: Навички майбутнього» https://anchor.fm/mozaika, що реалізований за фінансової
підтримки Британської Ради в рамках Проекту «Активні громадяни».

Джерело: “Zametka” http://surl.li/xgoc
Блог Інших. Олександрія