Навички планування заощаджень й контролю витрат – це найкорисніші та найвигідніші ваші звички у житті. Ведення власного бюджету повинно стати для кожного такою ж системною дією, як чистити зуби чи прибирати в домі.
1️⃣ Головне – почніть вести облік! Щоб оптимізувати витрати й збільшити заощадження, достатньо лише кілька годин на місяць і трохи дисципліни.
2️⃣ Знайдіть для себе зручний спосіб ведення бюджету (додаток на мобільному телефоні, електронна таблиця, зошит тощо). Враховувати кожну копійку не варто, але основні статті витрат повинні бути визначені з точністю до 50 гривень. Бюджет – це інструмент управління, за допомогою якого ви зможете контролювати заплановані витрати та фактичні.
3️⃣ Зробіть фінансовий план на місяць, рік, п’ять років. Почніть з аналізу теперішньої фінансової ситуації та переходьте до планування бажаного фінансового стану в майбутньому.
4️⃣ Створіть собі фінансову подушку безпеки! Її наявність надважлива в теперішній час!
5️⃣ Навчайтесь, постійно навчайтесь, удосконалюйтесь! Щоб мати більше, необхідно бути цінним!
❗️Фінансова свобода – це одна з ваших реальних фінансових цілей, а не мрія. В гонитві за грошима не забувайте просто жити з задоволенням, дозволяючи собі видатки на те, що вас дійсно радує, підтримує, наповнює та дає сили рухатись далі!
#ПрямуємоРазом #WEACT #іншажінка #divergentwoman #скажидосить #навчаннядляжінок