Cult Food Кременчук

Боятись чогось нового простіше

В сучасному світі зміни навколо нас відбуваються постійно. Це стосується нашого повсякденного життя та якихось дрібниць, але якщо йдеться про наші звички, про те що було незмінне роками…, більше того поколіннями, зміни даються дуже тяжко….

Зазвичай люди, у своїй більшості, бояться чогось нового, невідомого, незвіданого тощо. «У мене і так дитина їсть у школі. Навіщо щось змінювати?» - буває говорять деякі батьки. Так, я розумію: звичайно звично якщо дитина їсть сосиски та котлети (смажені) з макаронами, ще й закусивши це хлібом з компотиком. Нічого проти компота я не маю). Але меню до шкільних столових не змінювалось роками, десятиліттями.

Додам до цього: в наш час спостерігається значне зростання гастроентерологічної патології у дітей. Основні форми гастродуоденальної патології у дітей: хронічний гастродуоденіт, хронічний гастрит, функціональні захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки (неорганічна або невиразкова диспепсія), виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, захворювання кишківника, захворювання жовчних шляхів (хронічні холецистит і холангіт), захворювання жовчного міхура. За даними статистики, на гастроентерологічні патології страждають практично 80 % населення.

Змінювати харчові звички потрібно та у дітей в першу чергу.

У новому Збірнику рецептур враховані сучасні вимоги щодо здорового харчування. А саме, в стравах зменшено кількість солі та не використовуються продукти, що містять трансжири. До списку інгредієнтів додано сезонні овочі, які раніш не використовувались (наприклад гарбуз), та спеції із сушеної зелені та пряних трав, які не є алергенами. Також до Збірника рецептур додані страви, які містять рослинний білок, наприклад, фалафель з квасолі.

Ви ще сумніваєтесь в доцільності цих змін?

Далі буде. З повагою, Світлана Мандриченко, ГО «Інша Жінка».
Блог