Cult Food Кременчук

Хвороби кишково-шлункового тракту у дітей

Поговоримо про причини?

Хвороби органів травлення у віковій категорії від 0 до 14 років займають третє місце у структурі поширеності неінфекційної захворюваності серед дитячого населення. Для того, щоб діти зростали здоровими – потрібно запам’ятати основні правила здорового харчування.

Виникнення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту викликають нерегулярне харчування, швидке вживання їжі за недостатньої її обробки у ротовій порожнині, вживання грубої їжі, різноманітних маринадів, копчених, гострих страв, спецій (гірчиця, перець), які подразнюють слизову оболонку шлунку та посилюють секрецію хлористоводневої кислоти. Має значення також термічне подразнення слизової оболонки шлунку, яке відбувається при вживанні надмірно гарячої їжі.

Одна з головних вимог до харчування дітей - його оптимальність і збалансованість.
Головні принципи здорового і правильного харчування:

1. Це їжа, яка дає організму всі необхідні речовини і містить: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини і клітковину.

2. Збалансованість харчування, мається на увазі високий вміст вітамінів і мікроелементів, який допоможе організму рости, розвиватися і залишатися здоровим.

3. Помірність - відповідність калорійності їжі тому, скільки дитина витрачає і як активно рухається. Дитина повинна отримувати насичення і вгамовувати почуття голоду, але не переїдати.

4. Режим харчування, якого важливо дотримуватися з ранніх літ. Перерва між прийомами їжі повинна бути близько 3 годин. Важливо їсти в один і той же час.

5. Різноманітність - за добу дітям потрібно вживати продукти з різних харчових груп - білки, вуглеводи, молочні продукти, жири, фрукти і овочі.

Привчіть дитину до прийому першого сніданку вдома. У сніданок можна включити:каші (з маслом або молоком), макарони, картопляне пюре;яйця, сир;м'ясо або рибу;какао, чай, натуральний сік, компот або каву з молоком. У школу в якості перекусу дитині можна дати з собою:фрукти (яблуко, банан, грушу або інший фрукт, який зручно з'їсти, щоб не забруднитися). Обов'язково дітям потрібно пити воду.

Обід - основний прийом їжі, під час якого дитині важливо отримувати перше, друге і десерт. Перше - гаряче рідке блюдо: невелика порція м'ясного, рибного або овочевого супу, борщу, солянки або ін.Друге - гарнір (каша, макарони, картопля) з додаванням відвареного або тушкованого м'яса або риби, котлети, тушкованих або свіжих овочів.Десерт - солодкість з помірним вмістом цукру.Важливо пояснити дитині, що ніякий бутерброд за корисністю не зрівняється з тарілкою гарячого супу.

Щоб Ваша дитина росла здоровою, активною, кмітливою і бадьорою – все у Ваших руках,шановні батьки!
Блог