Cult Food Кременчук

Оновленому шкільному меню – бути!

З 1 вересня 2021 року школярі матимуть змогу їсти більш здорові та корисні страви у шкільних їдальнях.

Сьогодні разом з представниками Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство економіки України, Держпродспоживслужба та командою Євген Клопотенко (Ievgen Klopotenko) ми презентували напрацювання у реформі шкільного харчування та представили оновлене рекомендоване меню для школярів.

Я щиро рада, що раціон учнів стане більш збалансованим і різноманітним.
Нове меню складається зі 160 страв, які використовуватимуться залежно від кратності харчування для кожного окремого закладу освіти. Це меню включає як традиційні українські страви, так і популярні страви різних кухонь світу. Вперше були включені безглютенові позиції, збільшено кількість фруктів і м’яса у раціоні. Меню розроблялося в межах норм, які рекомендовані фахівцями МОЗ та відповідають політиці World Health Organization Ukraine.

Розпочавши роботу над реформою системи шкільного харчування, ми поставили собі мету зробити так, щоб діти у школах харчувалися корисно та смачно. Якщо 2020 рік ми присвятили оновленню нормативної бази, то в цьому році активно працювали над імплементацією нових норм у школах та розробкою здорового меню для школярів.
Ознайомитися з рекомендованим оновленим меню можна на сайті МОЗ: https://bit.ly/3fkv4IV

Сьогодні діти могли скуштувати оновлені позиції з меню. Отримали позитивні відгуки! Ми, дорослі, також мали змогу протестувати. Мені було ду-у-уже смачно!

Я вірю, що підвищити загальний середній рівень харчування в українських школах реально. І над цим працює команда професіоналів.

За даними сторінки Олена Зеленська
Новини